Avalehele
 
 
et |  en | 

Korstnapühkimistööd

Kellele ja milleks seda vaja on

Iga majapidamine, kus on elava tulega kütteseade, vajab korralist küttesüsteemide puhastust. Olgu selleks siis puu-, söe-, turba-, gaasi-, või õliküte.

Paljud kasutavad kvalifitseerimata korstnapühkijat või teevad selle töö ära ise. Tehtud saab küll hädapärane, ent garantiid see Teile ei anna. Spetsialisti silm näeb ka tehnilisi probleeme, mille lahendamine võib vajalikuks osutuda ka kohe või siis tulevikus. Kui Te tahate olla kindlad, et töö on teostatud vastavalt standardile siis pöörduge meie poole. Koos leiame aja ja lahenduse.

  • aja jooksul ladestub tahm ja pigi korstna sisemusse – see võib põhjustada kõrgel temperatuuril selle süttimise. Halvimal juhul võib süttida ka hoone. 
  • suurem küttematerjali kulu
  • tulel ei ole tõmmet, et põleda

Korstnad ja küttekolded tuleks üle vaadata enne uue küttehooaja algust. Võimalusel soovitame seda teha pigem peale küttehooaja lõppu, vältimaks pikki järjekordi küttehooaja alguses.

Kuidas me seda teeme

  • korralikud vahendid
  • asjatundlikud nõuanded
  • koostame akti puudustest
  • vajadusel kütteseadmete pisi- remont-tööde teostamine
  • garantii tehtud tööle

Millega peaksite arvestama, kui Teile tuleb korstnapühkija:

Hinnates oma klientide aega ja mugavust oleks meil mõned soovitused, mis võiksid olla tehtud enne korstnapühkija saabumist:

Korstna puhastamiseks oleks eelnevalt valmis pandud redel ja katuseluukide korral käiguteed puhtad. Samuti nõu kuhu korstnapühkija saaks tahma panna.

Ahjude, pliitide ja lõõride juurest tuleks eemaldada segavad esemed, kuna tahes tahtmata võib sattuda tahma ka läheduses asuvatele pindadele. Vajadusel tuleks katta kinni lähedalasuvad mitte eemaldatavad vaipkatted.

Automaatküttel katlad tuleks enne korstnapühkija tulekut välja lülitada, et nad saaksid maha jahtuda.

Eluhoonete korstna- ja ventilatsioonilõõrid

Kellele ja milleks seda vaja on?

Kõik korterelamud on ehitatud ventilatsioonisüsteemiga. Paljud hooned pole ehitamisest saati puhastamist näinud. Aja jooksul on ventilatsioonisüsteemi kogunenud tolm, mis on sama ohtlik kui teiste üldkasutatavate hoonete puhul: Tolm sisaldab endas erinevaid tervisele kahjulikke haigusi põhjustavaid mikroorganisme (lestalised, seened, hallitus). See on küllaltki ohtlik, sest kodus veedame elust suurema osa ajast, eriti on see ohtlik kasvavale organismile – lapsed.

Korterelamute puhul aitab ventilatsioonisüsteemi regulaarne puhastamine hoida õhu puhtana, samuti eamaldada niiskust konstruktsioonide kestvuseks (eelkõige puitmajad) ja ära hoida võimalust erinevate kahjuritele soodsate elupindade olemasoluks.

Kuidas me seda teeme

Ventilatsioonisüsteemide puhastamiseks on meil olemas vastavad seadmed – harjasmasinad, alarõhumasin jne.

Harjamasina ülesandeks on kogu ventilatsioonisüsteemis olev mustus lahti harjata (masin pääseb ligi ka nurkadesse ja pisematesse avadesse). Alarõhumasina ülesandeks on tekidada õhuvool mustuse kogumiseks endasse. Selleks on masinas kasutusel erinevad filtrid, püüdmaks kinni ka väikseima mustusekübeme. Tänu sellele ei saa saastatud ei sise- ega ka välisõhk.

Sisukaart |  Avalehele  KORSTNASÜSTEEMID 
domeen | virtuaalserver @ veebimajutus.ee